Hvorfor hopper jeg

Den tause stemmen som rører hjertene til millioner av mennesker

Naoki Higashida

(11 omtaler)

349 kr 429 kr

Fri frakt

Quantity

Fri frakt

Trygg handel med:

Trygg handel med:

"Hvorfor hopper jeg" tar deg med inn i den unike og fascinerende verdenen til en ung gutt med autisme, hvor han endelig får stemmen sin hørt. En dyp og rørende historie som har sjarmert lesere over hele verden.

Mer om boka

KULTBOKEN SOM HAR TOPPET LISTENE VERDEN OVER!

Den japanske gutten Naoki Higashida har fanget verdens oppmerksomhet med sin bok «Hvorfor hopper jeg». Til tross for at han ikke kan snakke, har han klart å uttrykke seg gjennom teksten på en måte som har berørt lesere verden over.

Naoki har en form for autisme som har gjort ham innesperret i sin egen verden. Men gjennom en tålmodig pleier har han lært seg å skrive og har nå publisert denne boken som gir oss et unikt innblikk i hans indre verden. Han utfordrer våre forståelser av kommunikasjon og gir stemme til de menneskene som ikke kan uttrykke seg på tradisjonelle måter.

«Hvorfor hopper jeg» har blitt en internasjonal bestselger og har fått strålende anmeldelser. Boken har toppet listene over hele verden og har solgt over 30 000 eksemplarer bare i Norge. Den er en dypt rørende og viktig lesning som vil åpne øynene dine for en ny verden av forståelse og medfølelse.

Forfatteren, Naoki Higashida, er en utrolig smart, sjarmerende og reflektert 13 år gammel gutt med autisme. Selv om han har vært innesperret i sin egen verden, har han vist at han har mye å si. Boken gir oss et krystallklart bilde av hvordan han ser verden og lar oss bli kjent med sjelen og følelsene til de menneskene som ikke kan kommunisere eller verge seg.

Harde Fakta

Forfatter

Naoki Higashida

Innbinding

Innbundet

Sider

235

ISBN

9788279006633

11 omtaler for Hvorfor hopper jeg

  1. Helene Andersen

    En innsiktsfull og rørende bok. Hvorfor hopper jeg gir et unikt innblikk i livet til en ung gutt med autisme. Naoki Higashida formidler sin verden på en måte som er både gripende og lærerik. En ekte øyeåpner!

  2. Trine

    Denne boken gir et nytt perspektiv på autisme. Naoki’s stemme kommer sterkt frem, og hans beskrivelser av sin verden er både hjerteskjærende og opplysende.

  3. Liv

    «Hvorfor hopper jeg» er en kraftfull og inspirerende historie, og en påminnelse om styrken i den menneskelige ånd. Naoki’s historie er dypt rørende, og hans evne til å uttrykke sin unike opplevelse er en gave til oss alle.

  4. Bjørg Svanstrøm (bekreftet eier)

    Veldig viktig informasjon om autisme og ikke minst hvordan personen selv opplever det å være autist. Jeg har et barnebarn som er diagnostisert med asperger som heldigvis ikke er like omfattende som barneautisme. Men jeg fikk en bedre forståelse av hvorfor han reagerer som han gjør.

  5. Kirsten Berit Korvann (bekreftet eier)

    Veldig viktig bok, bør leses av alle som har en autist i familien

  6. Elisabeth Løkamoen (bekreftet eier)

    Flott bok, veldig lærerik og rørende.

  7. Liv Karin Poth Egeland (bekreftet eier)

    Veldig interessant. 🤗🌞👍

  8. Oddny R Johansen Gaski (bekreftet eier)

    Dette er en unik bok! Spesielt for alle som ønsker en forståelse av/om, hvordan mennesker med autisme, utrykker seg, oppfatter sine omgivelser, medmennesker, og verden generelt.
    Boken er skrevet av en 13 år gammel autistisk gutt, som mangler språk. Ved hjelp av sin familie, lærer han å kommunisere ved å bruke metoder laget spesielt for han. Dette gjør det mulig for han å skrive denne boken, og forteller om verden gjennom hans sanser.
    Dette er en utrolig vakker, rørende og ikke minst, viktig bok. Den har vært med å endre mennesker med autisme sitt liv, og til en bedre livskvalitet. Dette gjennom å lære seg å kommunisere, og å kunne utrykke seg gjennom språk. Anbefaler denne boken til alle som har et ønske om å oppnå en bedre forståelse, og lære å forstå hvordan en med autisme, oppfatter verden og livet på godt og vondt.

  9. Anne Skjefte (bekreftet eier)

    Velskrevet og fin!

  10. Elisabeth Golding (bekreftet eier)

    En nyttig bok for en som har daglig kontakt med en autist

  11. Else Lindseth (bekreftet eier)

    Interessant

Skriv en omtale

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Andre har kjøpt

0